gordion gordion
2014 SEÇİME KALAN SÜRE :
HAMZAOĞLU: “Geleceğin Kastamonu’su kadınlarla kurulacak” | Haberlere Dön
MHP Kadın Kolları, 30 Mart Yerel Seçimleri kapsamında çalışmalarına başladı. MHP İl Teşkilatında gerçekleştirilen ve MHP Kastamonu Belediye Başkanı Hayati Hamzaoğlu’nun katıldığı “Seçim 2014” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Geleceğin Kastamonu’sunun kadınlarla birlikte kuracaklarını söyleyen Hayati Hamzaoğlu, 37/37 projesi ile, kadınlarımızın sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılacaklarını kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Hamzaoğlu, “Geleceğin Kastamonu’sunu siz kadınlarımız ile birlikte kuracağız. Mahalle Konakları sayesinde kadınlarımız bilinçlenecek, sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılabilecek. Çanakkale Şehitleri, Mevlana, Anıtkabir gibi yerlere sırf kadınlarımız için projeler kapsamında ücretsiz geziler düzenleyeceğiz. Hiçbir ücret ödemeden Mahalle Konaklarındaki faaliyetlere katılan kadınlarımız, belirli aralıklarla ülkemizin tarihi ve turistik yörelerini göreceklerdir” diye konuştu. Kadınlara yönelik projeleri önümüzdeki günlerde tek tek açıklayacaklarını ve bu projelerin anlatılmasının çok önemli olduğunun altını çizen Hamzaoğlu, “37/37 Projesiyle, okuma yazma bilmeyen kadınlarımız sadece okuma-yazma öğrenmeyecek, bunun yanı sıra katıldıkları kurslarda ürettikleri el emeği ürünleri satarak, aile bütçesine katkıda bulunacaktır” diye konuştu.

“Seçim 2014” toplantısında konuşan MHP Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer de “30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimler, Türkiye’nin kaderini belirleyecek, Türkiye’nin varlığını ve geleceğini belirleyecek olan bu seçimlerde, Türkiye için kucaklaşmalı, Türkiye için bütünleşmeliyiz” dedi.

Vatan, millet, bayrak ve din için, adalet ve hukuk için en yoğun mücadele verilecek dönemin bu dönem olduğunun altını çizen Değer, “Bu yüzden, her türlü nefsi mücadeleden sıyrılarak Türk Milliyetçiliğine uygun hareket ederek zafere ulaşmak hepimizin öncelikli sorumluluğudur” diye konuştu.

Çözüm sürecinin getirdiği sıkıntılara ve halkın bu süreçte nasıl uyutulduğuna dikkat çeken MHP Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, “Televizyonlarda yayınlanan diziler ile uyutulan, beyinlerine her gün elektronik cihazlarla akım verilip hipnotize edilen, kredi kartları ile günü zehir edilen geleceği elinden alınanlar halinden memnun mudur acaba?” diye sordu. 

TÜRK’ÜM DEMEK SUÇ OLDU

Binlerce, onbinlerce şehit annesinin yüreğinin, bu iktidar sayesinde kan ağladığını söyleyen Değer, “Türk’üm demenin suç olduğu, yavaş yavaş her türlü esaretin yaşandığı şu günlerde halimizden memnun muyuz?” dedi. İktidarın, din kisvesi altında Allah’ın adını kullanarak birçok yolsuzluk ve rüşvete imza attığının ortaya çıktığını da ifade eden Değer, iktidarın, insanların yaşam tarzına yönelik gerçekleştirdiği baskıdan en çok kadınların etkilendiğini belirtti. Değer, “Kadının türbanını konu ederek ona yapılan baskıdan söz edeceksin ancak kadına şiddeti engelleyici yasal tedbirler bulamayacaksın. Kadının istemeden kötü yola düşmesini sağlayan etkenleri yok etmek için uğraş vermeyeceksin” dedi.

BU VATANI SOKAKTA BULMADIK

Türkiye’nin içinde bulunduğu darboğazdan çıkması için koşarak çalışmaya ve çok yorulmaya hazır olduklarının altını çizen MHP Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, “Biz bayanlara çok iş düşmektedir. Unutulmasın ki başarıya giden yol çok çalışmaktan geçer. Dün Şerife Bacı, Nene Hatun olduysak bugün de oluruz. Türk kadını ülkesinin bağımsızlığından, adaletten, doğruluktan, dürüstlükten, yanadır. Çünkü bizde mangal gibi yürek, bükülemeyen bilek, bölünmeyecek hamiyet, Türklüğü ezdirmeyecek fazilet vardır” diye konuştu.

 


Resimleri Orjinal Boyutlarında Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız.

Okunma Sayısı : 1106

www.kastamonureklam.com

Hayati Hamzaoğlu / MHP Adayı
Online : 2 | Bügün : 7 | Toplam : 59067